Duben, další příznivý měsíc pro r2p Singapore

20. 05. 2021

V dubnu naše společnost r2p Singapore, která se specializuje na analýzu a odkup nesplacených pohledávek, svými výsledky znovu nadmíru splnila stanovené plány.

„V dubnu dosáhl náš celkový výkon 108,80 procent stanoveného plánu,” stojí ve zprávě společnosti. Bylo to především díky vynikajícím výsledkům u velkých portfolií indonéské divize non finanční bankovní instituce, která dosáhla až 139,64 procent plánu. Skvěle si vedla i portfolia českých a slovenských společností, která se dostala až na 137,96 procent stanoveného plánu. Co se týče portfolií z USA, i ta dosahují výborných výsledků a plní přibližně 200 procent z plánu.

Je však třeba se zaměřit na dluhový balík kalifornské společnosti poskytující nezajištěné půjčky na splátky, který aktuálně nedosahuje čísel podle našich očekávání. Nicméně, v blízké budoucnosti plánujeme zahájit soudní vymáhání pohledávek a věříme, že to přinese dobré výsledky.

V dubnu došlo k nákupu dvou nových portfolií, jedno zbrusu nové od singapurské rychle se rozvíjející fintech společnost a dále již sedmé od indonéské společnosti poskytující krátkodobé hotovostní půjčky bez zástavy. Celková hodnota obou portfolií je 31 846 364 eur.

Zpět na Archiv článků