Do čela Ta Meri Group usedl nový CEO. Společnost povede zakladatel holdingu Snapcore Viktor Dokučajev

13. 12. 2021

V české společnosti Ta Meri Group došlo v prosinci k výměně na pozici CEO. Dosavadního výkonného ředitele Romana Vavroně vystřídal Viktor Dokučajev.

Personální změny ve společnosti jsou dalším logickým krokem umožňujícím růst společnosti. Tím je  získání licence u Kyperské centrální banky. Touto změnou přistupuje Ta Meri na regulatorní požadavky Evropské centrální banky, což umožní Romanu Vavroňovi reagovat na rostoucí byznys na kyperském trhu. Tam vede společnosti Ta Meri Finance a Rovi Rent a Car, se kterými chce expandovat do oblasti východního Středomoří. Obě firmy se zaměřují na poskytování spotřebitelských úvěrů a leasingu.

Jmenování Viktora Dokučajeva CEO společnosti naopak dotváří strukturu celého holdingu Snapcore a.s., který Dokučajev již řídí. „Roman zůstává členem týmu a bude se dále strategicky podílet na rozvoji společnosti,“ uvádí Dokučajev.

Roman Vavroň je rodák z moravského Šumperka. Má dlouholeté zkušenosti jako marketingový ředitel ve skupině VW Financial Services. V roce 2010 odjel do Indie vybudovat pobočku Volkswagen Finance Pvt. Ltd. Po čtyřech letech se vrátil na domácí hroudu a pokračoval jako vedoucí obchodního oddělení Škofinu. Svázaný korporát mu však začal být po letech malý a tak přijal výzvu pracovat s českým podnikatelem Viktorem Dokučajevem. Společně začali budovat značku společnosti Ta Meri Group, která spadá do fondu kvalifikovaných investorů r2p invest SICAV.

Viktor Dokučajev je rodák z Českých Budějovic. Narodil se do českoruské rodiny. Hovoří plynně anglicky, německy a rusky. Po pracovní zkušenosti v eBance se přesunul z Česka do Kazachstánu, kde působil ve společnosti SM Market ve funkci provozního ředitele. Po svém návratu začal s Lubošem Žovincem budovat globální společnost MBA Consult, která se zaměřuje na vymáhání rizikových aktiv především na asijském trhu. Je také zakladatelem fondu kvalifikovaných investorů r2p invest SICAV a holding Snapcore a.s., který všechny tyto společnosti zastřešuje.

Zpět na Archiv článků