Archiv zpráv

Úspěšně pokračujeme s odkupy českých portfolií

Našemu holdingu Snapcore a.s. se podařilo uskutečnit úspěšný obchod. Prostřednictvím dceřiné společnosti jsme odkoupili část dluhových retail portfolií složených z pohledávek významných českých bank, telekomunikačních a energetických společností se sídlem v České Republice.

Převážnou část tvoří více než 20 portfolií s nominální hodnotou dluhu nad 800 milionů korun. Je to již druhý zrealizovaný odkup na našem území v tomto roce. Objem obhospodařovaných pohledávek se tak v České republice přehoupl přes jednu miliardu korun.

Úspěšný červenec pro R2P Singapore: první portfolio v USA i splněné měsíční plány

Naše společnost R2P Singapore se specializuje na analýzu a řešení inkasa nesplacených pohledávek. V článku Vám přinášíme přehled výsledků za minulý měsíc. Podívejte se se sami.

Více se dočtete v našem článku.

Výsledky za první pololetí 2020

Pandemie se dotkla byznysů po celém světě. Většina našich společností evidovala snížené tržby v prvních měsících po propuknutí, avšak díky rychlému jednání a přizpůsobení se situaci se čísla vrací na úroveň před koronavirem. Výsledky jednotlivých společností naleznete v článcích níže.

Pobočka M.B.A. Finance v Rusku: meziroční srovnání tržeb

Naše sesterská společnost M.B.A. Finance v Rusku, která se zabývá vymáháním nesplacených pohledávek, hlásí výborné meziroční výsledky. Výsledky za první pololetí v letošním roce jsou více než uspokojivé, a to i navzdory probíhající pandemii a s ní spojené recesi. Tržby vzrostly o více než 19 procent na 503 225 325 rublů, tedy 5 809 731 eur. Více se dočtete v našem článku.

R2P Singapore: přehled nově nabytých portfolií v červnu

Naše společnost R2P Singapore se specializuje na analýzu a řešení inkasa nesplacených pohledávek. V červnu uskutečnila řadu lukrativních obchodů. Podívejte se se sami.

Více se dočtete v našem článku.

Krize, příležitost pro investory. Kam s penězi v dnešní době

Jestli se nějaká doba dá označit za nejistou, jsou to určitě poslední týdny a měsíce. A to ve všech směrech – od aktivit v každodenním životě přes cestování až po investování. Nabízí se proto otázka, kam své peníze vložit. Zatímco některé léty ověřené mechanismy zhodnocení investic v současné době stagnují či dokonce ztrácí, jiné stoupají strmě vzhůru.

Více čtěte v článku zveřejněném na serveru Investujeme.cz.

Trh s výkupem nesplacených pohledávek roste, říká šéf Snapcore

Černá labuť v podobě koronavirové pandemie, která negativně postihla tisíce firem napříč odvětvími po celém světě, může být paradoxně unikátní investiční příležitostí. Současná situace totiž vytvořila atmosféru výhodnou pro investice do takzvaných problémových aktiv, zejména nesplácených pohledávek. Jak se situace na trzích s pohledávkami v dnešní době mění, popisuje Viktor Dokučajev, předseda představenstva společnosti Snapcore.

Více se dočtete v článku zveřejněném na serveru E15.

Ředitel MBA Consult Viktor Voděnko: Čeká nás dynamický vývoj

Trh s vymáháním pohledávek v Asii projde brzy obrovskou změnou a rychlým vývojem. Může za to současná krize způsobená světovou pandemií.

Více se dočtete v našem článku.

Okno příležitosti. Investování do krize je jako zrodit se z popela

Jestli se někdy měla naplnit ta nejdivočejší očekávání vizionářského investora, nyní je ten správný čas.

O investování v krizi se dočtete více v našem článku.

MBA Consult expanduje do Srbska

Společnost MBA Consult míří na srbský trh. Ve spolupráci se společností Snapcore, pod jejíž značkou bude v zemi vystupovat, se bude zaměřovat na legal collection, tedy správu pohledávek. Společnost bude řešit aktuální problémy věřitelů s jejich nevýkonnými aktivy a pomáhat dlužníkům řešit tíživou finanční situaci, ve které se mohou nacházet.

Náš tým má novou posilu. Ředitelem pro řízení rizika ve SNAPCORE se stává David Ševčík

Po letech působení v zahraničí se David Ševčík vrací zpět na „rodnou hroudu“. SNAPCORE pro něj zároveň není úplně cizí. Od roku 2013 se podílel na založení našich sesterských společností Flexi Finance na Filipínách a Vyruchai Dengi v Rusku.

Více se dočtete v našem článku.

MBA Consult Slovakia se zapojuje do boje s probíhající pandemií

Nezůstáváme pozadu a přidáváme ruku k dílu. Slovenská divize společnosti MBA Consult se připojila ke skupině firem, které se aktivně snaží pomoci v boji s koronavirem. Na základě výběrového řízení společnost podepsala kontrakt na obsluhu COVID informační telefonické linky, a to na dobu šesti měsíců v celkové hodnotě 500 tisíc eur.